Servisdelar Mayer Pottery

Servisdelar Mayer Pottery
Servisdelar Mayer Pottery
Servisdelar Mayer Pottery
Servisdelar Mayer Pottery
Servisdelar Mayer Pottery
Servisdelar Mayer Pottery
Servisdelar Mayer Pottery
Servisdelar Mayer Pottery
Servisdelar Mayer Pottery
Servisdelar Mayer Pottery
Servisdelar Mayer Pottery
Servisdelar Mayer Pottery

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

MAYER POTTERY, "Etruscan Vases", servis, 40 dlr, England, 1800-talets mitt, Staffordshire, flintgods, bestående av: 12 djupa tallrikar, 12 mattallrikar, 8 assietter, 3 uppläggningsfat, 2 mindre skålar, 2 karotter med lock, miniatyrterrin

Flertalet delar med krackeleringar och missfärgningar, smärre glasyrnagg, den mindre karotten med spricka

520824

2018-02-18