Brusewitz Rudberg Werner grafiska blad Ymer 80
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MAPP "YMER 80", grafiska blad, 12 st, varav:
4 st av Gunnar Brusewitz, färglitografier, numrerade 39/200, "Isbjörnar", "Ruvande Åda", "Rosenmåsar i Packisen", numrerad 55/200, "Kung Karls Land, Kongsöya",
4 st av Gustav Rudberg, numrerade 39/200, "Ymer i Hinlopen", "Björnspår, Nordaustlandet", "Liv Kring Nordostgrönland", numrerad 55/200, "Ishavets Härskare",
4 st, av Gösta Werner, serigrafier, numrerade 39/200, "Svalbards Leende, "Interiör Från Ymer", "Ishavslandskap", numrerad 55/200, "Resa i Arktis",
bladmått ca 45x60 respektive 45x60 respektive 60x40 cm
520867
2018-02-19