Såssnipa Imperial Porcelain Manufactory Russia
Klubbat för:
8 400 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SÅSSNIPA, "Gotiska servisen", Kejserliga porslinsmanufakturen,St Petersburg, Alexander IIIs period (1881-1894), daterad 1886, dekorerad i polykroma geometriska mönster i imitation av gotiskt målat glas, förgyllt handtag och bårder, höjd 16, längd 24 cm.
Bruksslitage
520870
2018-02-18