Såssnipa Imperial Porcelain Manufactory Russia

Klubbat för:

8 400 SEK

Utropspris

10 000 SEK

SÅSSNIPA, "Gotiska servisen", Kejserliga porslinsmanufakturen,St Petersburg, Alexander IIIs period (1881-1894), daterad 1886, dekorerad i polykroma geometriska mönster i imitation av gotiskt målat glas, förgyllt handtag och bårder, höjd 16, längd 24 cm.

Bruksslitage

520870

2018-02-18