Flickdocka Armand Marseille
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ARMAND MARSEILLE, flickdocka, 1900-10-tal, huvud med sköld märkt 3200 AM 7 DEP, insatta blå fasta ögon, öppen mun med tänder, ljusbrun mohairperuk, kropp i tyg med halvarmar i celluloid, klädd i kjol, skjorta, strumpor, underkläder med spets samt basthatt, längd ca 62 cm
Skjortan och hatten med slitage
521076
2018-02-19