Paraplyställ golvurna Italien
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PARAPLYSTÄLL/ GOLVURNA, Italien, 1970-tal, enligt uppgift inköpt på Firma Svenskt Tenn, vitglaserat lergods, dekor i blått, hänklar i form av delfiner, höjd ca 52
Smärre glasyrbortfall, mindre kantnagg
521205
2018-02-20