Nordiska Kompaniet matgrupp
Klubbat för:
7 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
NORDISKA KOMPANIET, matgrupp, engelsk stil, 1900-talets första hälft, bestående av ovalt bord med i iläggskiva samt 4 stolar, betsad mahogny/-fanér, brickmärkta, bordet, höjd 78, 139 x 194 cm, stolarnas sitthöjd 44 cm
Bruksslitage, senare, ej ursprunglig iläggsskiva
521210
2018-02-20