Servisdelar Italien La Vecchia Faenza

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

LA VECCHIA FAENZA, "Garrofano", servis, 16 dlr, Italien, 1970-tal, enligt uppgift inköpt på Firma Svenskt Tenn, fajans, polykrom dekor, bestående av: 6 mattallrikar, 6 assietter, 4 kuverttallrikar i form av fiskar

Glasyrnagg, smärre nagg

521223

2018-02-20