Servisdelar Italien La Vecchia Faenza
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LA VECCHIA FAENZA, "Garrofano", servis, 16 dlr, Italien, 1970-tal, enligt uppgift inköpt på Firma Svenskt Tenn, fajans, polykrom dekor, bestående av: 6 mattallrikar, 6 assietter, 4 kuverttallrikar i form av fiskar
Glasyrnagg, smärre nagg
521223
2018-02-20