Sekretär rokoko

Sekretär rokoko
Sekretär rokoko
Sekretär rokoko
Sekretär rokoko
Sekretär rokoko
Sekretär rokoko
Sekretär rokoko
Sekretär rokoko
Sekretär rokoko
Sekretär rokoko
Sekretär rokoko
Sekretär rokoko

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SEKRETÄR, rokoko, fanerad med olika träslag bl.a. valnöt, beslag i brons, invädigt med lådor, svängda ben, höjd ca 107, 106x48 cm, nyckel finns

Slitage, senare ben 1800-tal, fanerbortfall och fanerskador, lagningar

521291

2018-02-20