Sekretär rokoko
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SEKRETÄR, rokoko, fanerad med olika träslag bl.a. valnöt, beslag i brons, invädigt med lådor, svängda ben, höjd ca 107, 106x48 cm, nyckel finns
Slitage, senare ben 1800-tal, fanerbortfall och fanerskador, lagningar
521291
2018-02-20