Samiskt hantverk knivar

Samiskt hantverk knivar
Samiskt hantverk knivar
Samiskt hantverk knivar
Samiskt hantverk knivar
Samiskt hantverk knivar
Samiskt hantverk knivar
Samiskt hantverk knivar
Samiskt hantverk knivar
Samiskt hantverk knivar
Samiskt hantverk knivar

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 200 SEK

KNIVAR, 2 st, samiska barn- resp. kvinnokniv, den senare med ägarinskription och daterad 1936, graverad dekor, längd 15-16,5 cm

Bruksslitage, kvinnokniven med spricka

521334

2018-03-24