Carl Kylberg akvarell

Carl Kylberg akvarell
Carl Kylberg akvarell
Carl Kylberg akvarell
Carl Kylberg akvarell

Klubbat för:

10 000 SEK

Arviointi

10 000 SEK

Kuvaus

CARL KYLBERG (1878-1952): Min ateljé, på baksidan daterad 1930, akvarell på papper, ca 26x36 cm

UTSTÄLLD:
Carl Kylberg, Människor, hav, landskap, Svensk-Franska Konstgalleriet, Stockholm 1964, katalognr 65
Carl Kylberg, Malmö Konsthall, dec 1977-mars 1978, katalognr 168

Kuntoraportti

Veck, reva

521378

Päivämäärä:

2018-02-21