Matservis Gefle

Matservis Gefle
Matservis Gefle
Matservis Gefle
Matservis Gefle
Matservis Gefle
Matservis Gefle
Matservis Gefle
Matservis Gefle
Matservis Gefle
Matservis Gefle
Matservis Gefle
Matservis Gefle

Klubbat för:

7 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ARTHUR PERCY, matservis, 56 dlr, "Exotica", Gefle, flintgods, designad 1929-30, producerad 1930-43, bestående av 12 mattallrikar, 12 sopptallrikar, 12 mindre tallrikar, 10 assietter, 7 uppläggningsfat, såsskål, kanna, soppterrin, längsta fat ca 34 cm

Krackeleringar, missfärgningar, mindre nagg förekommer

521391

2018-02-21