Matsalsmöbel
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATSALSMÖBEL, 7 dlr., 1900-talets första hälft, eklektisk stil, gustaviansk stil/jugendstil, genombruten ryggbricka med kopplat spjälknippe, ben med kannelering, bemålad i grönt, stolarna klädda i tyg från Svenskt Tenn, med två iläggsskivor, bordets höjd ca 76, 180x95 cm, iläggsskivor á 45 cm
Slitage, senare bemålning
521602
2018-02-21