Matsalsmöbel

Matsalsmöbel
Matsalsmöbel
Matsalsmöbel
Matsalsmöbel
Matsalsmöbel
Matsalsmöbel
Matsalsmöbel
Matsalsmöbel
Matsalsmöbel
Matsalsmöbel

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

MATSALSMÖBEL, 7 dlr., 1900-talets första hälft, eklektisk stil, gustaviansk stil/jugendstil, genombruten ryggbricka med kopplat spjälknippe, ben med kannelering, bemålad i grönt, stolarna klädda i tyg från Svenskt Tenn, med två iläggsskivor, bordets höjd ca 76, 180x95 cm, iläggsskivor á 45 cm

Slitage, senare bemålning

521602

2018-02-21