Moderna Möbler Ole Wanscher byrå

Klubbat för:

16 000 SEK

Schätzwert

15 000 SEK

Beschreibung

OLE WANSCHER (Danmark, 1903-1985), byrå, 1940-tal, Illums Bolighus, fanérat i valnöt med mässingshandtag, höjd ca 78 cm, 105x49 cm

Zustandsbeschreibung

Större svart repa i toppskivan, bruksslitage

521625

2018-02-28