Alfred Lenica blandteknik 1966
Klubbat för:
10 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
ALFRED LENICA (Polen, 1899-1977): Komposition "Plomien Nadziel", signerad Lenica och på baksidan signerad och daterad A Lenica Warsawa 1966, blandteknik på papper, 47x64 cm
PROVENIENS:
Gåva från konstnären till nuvarande ägares far i slutet av 1960-talet och början av 1970-talet.
521628
2018-02-24