Alfred Lenica blandteknik 1968
Klubbat för:
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
ALFRED LENICA (Polen, 1899-1977): Komposition, signerad Lenica och på baksidan signerad och daterad A Lenica Warzawa 1968, blandteknik på papper, 38x46 cm, oramad
PROVENIENS:
Gåva från konstnären till nuvarande ägares far i slutet av 1960-talet och början av 1970-talet.
oramad, repor
521642
2018-02-24