Såskopp silver

Såskopp silver
Såskopp silver
Såskopp silver
Såskopp silver
Såskopp silver
Såskopp silver
Såskopp silver
Såskopp silver
Såskopp silver
Såskopp silver
Såskopp silver
Såskopp silver

Klubbat för:

2 400 SEK

2 000 SEK

SÅSKOPP, Stockholm 1850, bär graverat monogram, GRÄDDKANNA, Stockholm 1846, DOSA, Gävle 1835, invändigt förgyllda, KANNA, silver, handtag i trä, sannolikt Holland, 1800-tal, höjd ca 4-15 cm, total vikt ca 500 g.

521695

2018-02-21