Collier flodpärlor

Collier flodpärlor
Collier flodpärlor
Collier flodpärlor
Collier flodpärlor
Collier flodpärlor
Collier flodpärlor
Collier flodpärlor
Collier flodpärlor

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

COLLIER, barocka naturliga flodpärlor med mellanliggande små troligen odlade saltvattenspärlor, lås, 18 k guld, trappslipad smaragd samt 2 rosenslipade diamanter i silvermontering, 1800-tal, längd ca 36 cm, äldre rött skinnetui medföljer

Säkerhetskedja senare, pärlor med skador, sprickor och slitage, etui med påskrift av bläck, fläckar och slitage

521768

2018-02-26