Bordsur 1800-talets slut
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSUR, blandstil, 1800-talets slut, förgylld zink, stämplat Brunfaut, Frankrike, urverk märkt van der Kieft D´Hertmanni, höjd ca 32 cm, pendel och nyckel finns
Ytskador, urtavla med emaljskador, pendel och nyckel finns
Stockholms Auktionsverk garanterar ej funktionen
521952
2018-02-22