Armband örhängen 1 par 18 k guld

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

5 000 SEK

ARMBAND, ÖRHÄNGEN, 1 par, 18 k guld, dekor med fasettslipade röda stenar, 1800-talets senare del, utländska stämplar, armbandet längd 17,5 cm, höjd örhängen 7 cm, total vikt ca 25,8 g, örhängen med avtagbar hängande del

Snurrebussar och stift ej ursprungliga, stenar med repor och hack, bucklor, tennlödningar, bristningar

521956

2018-02-27