Alf Wallander Rörstrand Kräftserivs
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ALF WALLANDER, kräftservis, 10 dlr, flintgods, Rörstrand, 1900-talets början, bestående av: skål samt 9 tallrikar, diameter ca 22-26 cm
Krackeleringar, delvis missfärgningar, en tallrik med glasyrspricka
522014
2018-02-23