Alf Wallander Rörstrand Kräftserivs
Valmis
2018-02-23
522014
| Korkein tarjous | 3 400 SEK |
| Arviointi | 4 000 SEK |
ALF WALLANDER, kräftservis, 10 dlr, flintgods, Rörstrand, 1900-talets början, bestående av: skål samt 9 tallrikar, diameter ca 22-26 cm
Krackeleringar, delvis missfärgningar, en tallrik med glasyrspricka