Moderna Möbler Grete Jalk soffa

Klubbat för:

9 600 SEK

Schätzwert

8 000 SEK

Beschreibung

GRETE JALK, soffa, 1950-tal, modell 118/3, France & Søn, stomme i massiv betsad bok, sits och rygg med plastklädd stålfjädertråd, hela textilklädda sitt- och ryggdynor, höjd ca 80, längd 203 cm

Zustandsbeschreibung

Bruksslitage, professionellt omklädda dynor 2014 i tyg Hallingdal från Kvadrat

522056

2018-02-28