Carl Köhler

Carl Köhler
Carl Köhler
Carl Köhler
Carl Köhler
Carl Köhler
Carl Köhler

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

2 500 SEK

CARL KÖHLER (1919-2006): "Anais Nin", signerad och daterad C.KÖH, collage/blandteknik, ca 40x50 cm,

Läs mer

Historik:
Anaïs Nin (1903 i Neuilly nära Paris, Frankrike - 1977 Los Angeles), var en fransk-amerikansk författare som blev berömd för sina publicerade dagböcker. Nin är också berömd för sin erotiska litteratur.

Ytslitage

522077

2018-03-17