Carl Köhler
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
CARL KÖHLER (1919-2006): "Anais Nin", signerad och daterad C.KÖH, collage/blandteknik, ca 40x50 cm,
Läs mer
Historik:
Anaïs Nin (1903 i Neuilly nära Paris, Frankrike - 1977 Los Angeles), var en fransk-amerikansk författare som blev berömd för sina publicerade dagböcker. Nin är också berömd för sin erotiska litteratur.
Ytslitage
522077
2018-03-17