Bestickuppsats Chippendale
Klubbat för:
10 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
BESTICK, 54 dlr, silver, modell Chippendale, A G Dufva, Stockholm 1930-tal, bestående av: 18 knivar med stålblad, längd 25,5 cm, 18 gafflar, längd 21 cm, 18 skedar, längd 22,5 cm
Delvis med monogram F, bruksslitage
522089
2018-02-22