Bestickuppsats Chippendale

Bestickuppsats Chippendale
Bestickuppsats Chippendale
Bestickuppsats Chippendale
Bestickuppsats Chippendale
Bestickuppsats Chippendale
Bestickuppsats Chippendale

Klubbat för:

10 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

BESTICK, 54 dlr, silver, modell Chippendale, A G Dufva, Stockholm 1930-tal, bestående av: 18 knivar med stålblad, längd 25,5 cm, 18 gafflar, längd 21 cm, 18 skedar, längd 22,5 cm

Delvis med monogram F, bruksslitage

522089

2018-02-22