Resekoffert märkt Sven Hedin

Resekoffert märkt Sven Hedin
Resekoffert märkt Sven Hedin
Resekoffert märkt Sven Hedin
Resekoffert märkt Sven Hedin
Resekoffert märkt Sven Hedin
Resekoffert märkt Sven Hedin
Resekoffert märkt Sven Hedin
Resekoffert märkt Sven Hedin
Resekoffert märkt Sven Hedin
Resekoffert märkt Sven Hedin

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

2 500 SEK

RESEKOFFERT, 1900-talets början, furu, inredning av trä och papp, ovansida märkt Sven Hedin Stockholm, sidostycken märkta Horner, på lockets insida samtida inventarielista, höjd ca 60, 45x75 cm

Proveniens: Enligt uppgift inhandlad från Sven Hedins dödsbo.

Ett beslag lossat, inredningens sadelgjord lossad, slitage, nyckel saknas

522210

2018-02-23