Soffa
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SOFFA, 1700-tal, gustaviansk, lindomearbete, svarvad och skuren dekor med bl a fleuroner och pärlstavar, bemålad och med bronserade detaljer, stoppad textil klädsel, sitthöjd ca 45, längd 164 samt djup 57 cm
Några avslag, bruks och åldersrelaterat slitage, renoverad.
522219
2018-02-23