Soffa

Soffa
Soffa
Soffa
Soffa
Soffa
Soffa
Soffa
Soffa
Soffa
Soffa

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SOFFA, 1700-tal, gustaviansk, lindomearbete, svarvad och skuren dekor med bl a fleuroner och pärlstavar, bemålad och med bronserade detaljer, stoppad textil klädsel, sitthöjd ca 45, längd 164 samt djup 57 cm

Några avslag, bruks och åldersrelaterat slitage, renoverad.

522219

2018-02-23