Pall
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PALL/BÄNK, 1700/1800-tal, gustaviansk, skuren dekor med kannelyrer på benen, fleuronerna möjligen i annat material, löstagbar stoppad textil klädsel, bemålad med bronserade detaljer, sitthöjd ca 56 samt 110x46 cm
Nagg, bruks och åldersrelaterat slitage.
522223
2018-02-23