Skrivbyrå
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKRIVBYRÅ, 1700-tal, med snedklaff, furu, profilerade fötter, marmorerad topp samt bemålad skrivdel, 4 lådor till byrådelen samt 12 smålådor + 1 blind till skrivdelen, nyckelplåtar samt handtag i brons, höjd ca 108 samt 111 x 57 cm, nyckel finns
Bruks- och åldersrelaterat slitage, renoverad
522229
2018-02-23