Skrivbyrå

Skrivbyrå
Skrivbyrå
Skrivbyrå
Skrivbyrå
Skrivbyrå
Skrivbyrå
Skrivbyrå
Skrivbyrå
Skrivbyrå
Skrivbyrå
Skrivbyrå
Skrivbyrå

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SKRIVBYRÅ, 1700-tal, med snedklaff, furu, profilerade fötter, marmorerad topp samt bemålad skrivdel, 4 lådor till byrådelen samt 12 smålådor + 1 blind till skrivdelen, nyckelplåtar samt handtag i brons, höjd ca 108 samt 111 x 57 cm, nyckel finns

Bruks- och åldersrelaterat slitage, renoverad

522229

2018-02-23