Börge Mogensen fåtölj

Börge Mogensen fåtölj
Börge Mogensen fåtölj
Börge Mogensen fåtölj
Börge Mogensen fåtölj
Börge Mogensen fåtölj
Börge Mogensen fåtölj
Börge Mogensen fåtölj
Börge Mogensen fåtölj
Börge Mogensen fåtölj
Börge Mogensen fåtölj
Börge Mogensen fåtölj
Börge Mogensen fåtölj

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BØRGE MOGENSEN, fåtölj, "Lounge Chair", Fredericia Stolefabrik, modell 2207, 1900-talets andra hälft, klädd med cognacsfärgat skinn, sitthöjd ca 45 samt total höjd 80 cm.

Mycket omfattande slitage med trasigt skinn, bitar av stoppingen borta, skinn med patina.

522232

2018-02-23