Nicolaus Justelius grötskål

Nicolaus Justelius grötskål
Nicolaus Justelius grötskål
Nicolaus Justelius grötskål
Nicolaus Justelius grötskål
Nicolaus Justelius grötskål
Nicolaus Justelius grötskål
Nicolaus Justelius grötskål
Nicolaus Justelius grötskål
Nicolaus Justelius grötskål
Nicolaus Justelius grötskål

Klubbat för:

1 600 SEK

1 500 SEK

NICOLAUS JUSTELIUS (mästare i Eksjö 1784-1829), grötskål med lock, tenn, stämplad 1810, höjd ca 18 cm

Lagad knopp, slitage, bucklor

522245

2018-02-23