Fritz Hansen, fåtöljer,1 par, modell 1582, Danmark

Klubbat för:

35 000 SEK

Utropspris

40 000 SEK

FRITZ HANSEN, fåtöljer, 1 par, "1582", Danmark, 1940-tal, stoppad klädsel i långhårigt vitt fårskinn, ben i betsad ek, stämplade FH samt handskriven pappersetikett, höjd 100 cm

Omklädda, renoverade

522256

2018-05-09