Fritz Hansen, fåtöljer,1 par, modell 1582, Danmark
Klubbat för:
35 000 SEK
Utropspris
40 000 SEK
FRITZ HANSEN, fåtöljer, 1 par, "1582", Danmark, 1940-tal, stoppad klädsel i långhårigt vitt fårskinn, ben i betsad ek, stämplade FH samt handskriven pappersetikett, höjd 100 cm
Omklädda, renoverade
522256
2018-05-09