Oidentifierad konstnär oljemålning

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1700-tal): Homo bulla, vanitasmetafor där en såpbubbla får symboliserar det efemära och bräckliga människolivet, del av en ursprungligen större komposition, olja på duk uppsatt på pannå, ram med sköldpaddsimitation, ca 36x28 cm

Färgbortfall, retuscher

522263

2018-02-23