Oidentifierad konstnär oljemålning
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1700-tal): Homo bulla, vanitasmetafor där en såpbubbla får symboliserar det efemära och bräckliga människolivet, del av en ursprungligen större komposition, olja på duk uppsatt på pannå, ram med sköldpaddsimitation, ca 36x28 cm
Färgbortfall, retuscher
522263
2018-02-23