Trädgårdsurnor 1800-talets tredje kvartal
Klubbat för:
25 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, ett par, 1800-talets tredje kvartal, England, campanaform, gjutjärn, samtida postament i stengods med lejonmaskaroner, bemålade i sandstensimitation, höjd 88, diameter 55 cm
Smärre slitage, postament med nagg och avslag
522281
2018-03-12