Trädgårdsurnor 1800-talets tredje kvartal

Klubbat för:

25 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

TRÄDGÅRDSURNOR, ett par, 1800-talets tredje kvartal, England, campanaform, gjutjärn, samtida postament i stengods med lejonmaskaroner, bemålade i sandstensimitation, höjd 88, diameter 55 cm

Smärre slitage, postament med nagg och avslag

522281

2018-03-12