Silvermynt Gustav III 1782

Silvermynt Gustav III 1782
Silvermynt Gustav III 1782
Silvermynt Gustav III 1782
Silvermynt Gustav III 1782
Silvermynt Gustav III 1782
Silvermynt Gustav III 1782

Klubbat för:

2 200 SEK

1 000 SEK

MYNT, silver, Gustav III, 1 riksdaler, 1782, diameter ca 40 mm, vikt ca 29 g

Slitage, kantnagg

522382

2018-02-23