Skrivbordsstol Karl Johan

Skrivbordsstol Karl Johan
Skrivbordsstol Karl Johan
Skrivbordsstol Karl Johan
Skrivbordsstol Karl Johan
Skrivbordsstol Karl Johan
Skrivbordsstol Karl Johan
Skrivbordsstol Karl Johan
Skrivbordsstol Karl Johan
Skrivbordsstol Karl Johan
Skrivbordsstol Karl Johan

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SKRIVBORDSSTOL, stockholmsarbete, Karl Johan, 1800-talets första hälft, fanerad med jakaranda, hjulhylsor och trissor i mässing, sannolikt originalstoppning, sitthöjd 48 cm

Smärre lagningar, en hylsa med defekt, klädsel med fläckar

522453

2018-02-23