Skrivbordsstol Karl Johan
Klubbat för:
6 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKRIVBORDSSTOL, stockholmsarbete, Karl Johan, 1800-talets första hälft, fanerad med jakaranda, hjulhylsor och trissor i mässing, sannolikt originalstoppning, sitthöjd 48 cm
Smärre lagningar, en hylsa med defekt, klädsel med fläckar
522453
2018-02-23