Byrå J E Blomqvist art deco Scandinavian Modern
Klubbat för:
12 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
J E BLOMQVIST, byrå, art deco, mönsterfanerat i valnöt, 4-lådig, lådbottnar och sidostycken i ek, sidostyckenas avslutning med vitmetall, höjd ca 81, 110x48 cm, övre lådan stämpelsignerad j E Blomqvist, Uppsala, blyertssignerad ´´E Persson snickare´´
Retuscher, smärre fanerbortfall, nyckel saknas, krackelyr
522550
2018-02-28