Byrå J E Blomqvist art deco Scandinavian Modern

Klubbat för:

12 500 SEK

Utropspris

4 000 SEK

J E BLOMQVIST, byrå, art deco, mönsterfanerat i valnöt, 4-lådig, lådbottnar och sidostycken i ek, sidostyckenas avslutning med vitmetall, höjd ca 81, 110x48 cm, övre lådan stämpelsignerad j E Blomqvist, Uppsala, blyertssignerad ´´E Persson snickare´´

Retuscher, smärre fanerbortfall, nyckel saknas, krackelyr

522550

2018-02-28