Mathsson & Hein superellipsbord
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BRUNO MATHSSON & PIET HEIN, bord, "Superellips", bordsskiva fanerad i bok, 5 spännben i förkromad metall, licenstillverkat av Fritz Hansen, 1986, etikett- samt stämpelmärkt, höjd ca 70, ca 240 x 120 cm
Bruksslitage, märken/fläckar, krackeleringar i lacken
522618
2018-02-24