Laurie Simmons, Tourism Green Stonehenge
Klubbat för:
34 000 SEK
Utropspris
40 000 SEK
LAURIE SIMMONS (USA, född 1949): "Tourism Green Stonehenge", signerad och daterad på baksidan Laurie Simmons 1984. Cibachrome/plexiglas, 101,5 x 147 cm.
PROVENIENS: Jablonka Galerie, Köln
Per Skarstedt Fine Art, New York
UTSTÄLLD: Moderna Museet, Stockholm, katalognr 93
522685
2018-04-16