Laurie Simmons, Tourism Green Stonehenge

Såld för:

34 000 SEK

Utropspris

40 000 SEK

LAURIE SIMMONS (USA, född 1949): "Tourism Green Stonehenge", signerad och daterad på baksidan Laurie Simmons 1984. Cibachrome/plexiglas, 101,5 x 147 cm.

PROVENIENS: Jablonka Galerie, Köln
Per Skarstedt Fine Art, New York

UTSTÄLLD: Moderna Museet, Stockholm, katalognr 93

522685

2018-04-16