Matsalsgrupp

Matsalsgrupp
Matsalsgrupp
Matsalsgrupp
Matsalsgrupp
Matsalsgrupp
Matsalsgrupp
Matsalsgrupp
Matsalsgrupp
Matsalsgrupp
Matsalsgrupp

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

MATSALSGRUPP, 1900-tal, nyrokoko-stil, utdragbart matbord (2) iläggskivor och (8) stolar, bordet i bemålad björk, stolarnas stommar i bemålad björk med textilsitsar, bordets höjd ca 74 cm, 157x105 cm, iläggskivornas mått 50x105 cm, stolarnas sitthöjd ca 43 cm, bredd ca 51 cm

Bruksslitage, senare renoverade och bemålade, smärre färgskador

522694

2018-02-24