Trädgårdsskulptur 1800-talets mitt

Såld för:

35 000 SEK

Utropspris

30 000 SEK

TRÄDGÅRDSSKULPTUR, 1800-talets mitt/tredje kvartal, England, troligen Blashfield, i form av stående Flora, stengods, bemålat postament i stengods med dekor av eklövskransar, höjd 146,5, 37 x 37,5 cm

Skador, ena handen saknas, lagningar, sockeln kompletterad

522761

2018-03-12