Ring 18 k vitguld diamanter 1920-tal

Klubbat för:

5 600 SEK

Utropspris

7 000 SEK

RING, 18 k vitguld, trappslipad smaragd ca 0,60 ct, bekransad av 10 gammalslipade diamanter, Juvelerare F D A Ohlsson, Stockholm 1921, ringstorlek ca 16 mm, vikt ca 4,1 g

Smaragd med kantskada och repor, diamanter med hack

522826

2018-03-01