Maskkrön Kurumba Burkina Faso

Maskkrön Kurumba Burkina Faso
Maskkrön Kurumba Burkina Faso
Maskkrön Kurumba Burkina Faso
Maskkrön Kurumba Burkina Faso
Maskkrön Kurumba Burkina Faso
Maskkrön Kurumba Burkina Faso
Maskkrön Kurumba Burkina Faso
Maskkrön Kurumba Burkina Faso
Maskkrön Kurumba Burkina Faso
Maskkrön Kurumba Burkina Faso
Maskkrön Kurumba Burkina Faso
Maskkrön Kurumba Burkina Faso

Såld för:

50 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

MASKKRÖN, Kurumba, Burkina Faso, 1900-talets första hälft, bemålat trä, höjd 116 cm

Proveniens: Skulptören Eric Grates (1896-1983) afrikanska samling

522846

2018-02-28