Lennart Hellsing, 12 vol.

Lennart Hellsing, 12 vol.
Lennart Hellsing, 12 vol.
Lennart Hellsing, 12 vol.
Lennart Hellsing, 12 vol.

Klubbat för:

900 SEK

Utropspris

1 500 SEK

LENNART HELLSING (12). Samling böcker skrivna av Lennart Hellsing, illustrerade av olika konstnärer.
Bokbok eller Boktoks Tokbok. 1987. (Med Dedikation från Hellsing), Spöket i köket. 1994, Bananbok. 1975, Summa summarum. 1950, Boken om Kasper. 1971, Gås med krås. 1981 (med dedikation från Lennart Hellsing), Nyfiken i en strut. 1947. Hårt nött, Fem prinsar. 1980, Den underbara pumpan. 1980, Krakel Spektakelboken. 1984. En dublett av vardera Bananbok och Nyfiken i en strut.

Inalles 12 volymer. Varierande skick.

Proveniens: Sten Ringselle (1949-2017), svensk antikvariatsbokhandlare som 1992 startade Antiquaria i Göteborg.

Se text!

522941

2018-02-27