Såsterrin England Brown Westhead Moore & Co
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 000 SEK
BROWN-WESTHEAD, MOORE & CO, "Jessamine", såsterrin, flintgods, England, 1800-talets slut, med hänklar samt underfat, polykrom dekor av blomsterslingor, lockknopp i form av volut, längd ca 21, höjd ca 14 cm
Krackeleringar, en hänkel med spricka
522953
2018-02-27