Såsterrin England Brown Westhead Moore & Co

Klubbat för:

300 SEK

Arviointi

1 000 SEK

Kuvaus

BROWN-WESTHEAD, MOORE & CO, "Jessamine", såsterrin, flintgods, England, 1800-talets slut, med hänklar samt underfat, polykrom dekor av blomsterslingor, lockknopp i form av volut, längd ca 21, höjd ca 14 cm

Kuntoraportti

Krackeleringar, en hänkel med spricka

522953

Päivämäärä:

2018-02-27