Cylinderspeldosa för 6 melodier
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CYLINDERSPELDOSA, 1800-talets senare del, för 6 melodier, fodral med intarsiadekor, höjd ca 12,5, 41x20 cm
Nyckel till locket saknas, lådan något skev, 4 stift på kammen skadade, smärre slitage
523022
2018-02-27