Ringar 18 k vitguld

Ringar 18 k vitguld
Ringar 18 k vitguld
Ringar 18 k vitguld
Ringar 18 k vitguld
Ringar 18 k vitguld
Ringar 18 k vitguld
Ringar 18 k vitguld
Ringar 18 k vitguld

Klubbat för:

2 400 SEK

3 000 SEK

VIGSELRING, HALVALLIANSRINGAR, 2 st., 18 k rodierat vitguld, en med 12 små åttkantslipade diamanter, ringstorlekar 16-17,5 mm, udda snurrebuss, total vikt ca 9,5 g, BROSCH, vitmetall, droppformad, fasettslipade glassstenar, 1700-talets senare del, omarbetad
BROSCH, 14 k guld, cabochonslipad månsten, föreställande en handspegel, höjd 2,5 cm, vikt ca 1,9 g

Slitage, månsten med skada

523163

2018-03-02